WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

powiat świdnicki: 20–lecie partnerstwa

Środa, 13 października 2021, 11:49
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
20–lecie partnerstwa między Powiatem Bergstraße i Powiatem Świdnickim.

12 października 2021 roku mija 20 lat od momentu podpisania umowy partnerskiej między Powiatem Bergstraße oraz Powiatem Świdnickim.

Ten czas obfitował w wiele wspólnych przedsięwzięć, jak projekty wymiany młodzieży, wydarzenia sportowe, kulturalne oraz edukacyjne, bądź spotkania przedstawicieli poszczególnych grup zawodowych. Bardzo cieszę się, że udało nam się włączyć w wspólne działania młode pokolenie, które chętnie nawiązywało kontakty z rówieśnikami, poznając ich środowisko oraz ucząc się języka. Dla wielu młodych ludzi udział w wymianie młodzieżowej wiązał się często z pierwszą w życiu wizytą w kraju sąsiada.

Jubileusz jest szczególnym momentem skłaniającym do refleksji oraz podsumowania dotychczasowych etapów współpracy, aby wspólnie zastanowić się nad zadaniami oraz wyzwaniami, z jakimi będzie mierzyło się nasze partnerstwo w niedalekiej przyszłości.

Jest on również doskonałą okazją, aby serdecznie podziękować wszystkim osobom, które inicjowały, wspierały oraz nadal wspierają przyjacielskie relacje między naszymi powiatami.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do naszych partnerów z przepięknego Powiatu Bergstraße za efektywną współpracę, którą z ogromną przyjemnością będziemy kontynuować oraz zaangażowanie na rzecz budowania porozumienia polsko - niemieckiego.

Starosta Świdnicki

Piotr Fedorowicz

Czytaj również

Byliny dla każdego

Po sesji w Dobromierzu

Przybędzie Mikołaj

Wybrane interwencje

Strażacy wybierali

Będą podwyżki

Konkurs świąteczny

W 3 lata ponad 39 milionów

Rocznica mszy

Agresywny kierowca

Place ukończone

Wyczyszczone rowy