WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Świebodzice: Aleje gotowe

Czwartek, 14 października 2021, 9:59
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Odbiór robót remontowych na ulicy Aleje Lipowe w Świebodzicach.

12 października przeprowadzony został odbiór prac remontowych prowadzonych na ulicy Aleje Lipowe. Jedna z najpiękniejszych ulic naszego miasta odzyskała dawny blask. Dzięki wykonanym pracom mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej i estetycznej nawierzchni jezdni oraz chodnika.
W odbiorze uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, przedstawiciele wykonawcy, inspektorzy nadzoru, prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Grzegorz Cabanek, oraz pracownicy wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej.
Remont obejmował wyminę nawierzchni bitumicznej jezdni wraz z podbudową, ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej na chodniku biegnącym po stronie Targowiska, ułożenie nowych nawierzchni z kostki granitowej na wjazdach do posesji i kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego, przewodów i lamp wraz z doświetleniem przejść dla pieszych.

Roboty remontowe rozpoczęły się dnia 4 grudnia 2020 r. W ramach zadania zrealizowano remont drogi i chodnika o długości 0,426 km, wymieniono 14 słupów oświetleniowych oraz wbudowano 6 słupów doświetlających trzy przejścia dla pieszych.

Wykonawcą remontu było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z siedzibą w Jaworze i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze.

Całkowity koszt robót wyniósł 1 323 625,77 zł, wkład własny Gminy Świebodzice wyniósł 529 450,31 zł, natomiast kwota 794 175,46 zł stanowiąca 60% wartości inwestycji została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dawniej zwanego Funduszem Dróg Samorządowych.

Czytaj również

Nowy sprzęt

Strażacy wybierali

Place ukończone

Przybędzie Mikołaj

Wyczyszczone rowy

Agresywny kierowca

Wraca ruch na Wrocławskiej

Strażnicy w akcji

Zmiany w strefach parkowania

Granitowa obwodnica

Po sesji w Dobromierzu

Będą nowe mieszkania