WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 31 lipca
im. Heleny, Ignacego

Świebodzice: Atrakcyjna niedziela

Niedziela, 18 lipca 2021, 9:55
Autor: red
Fot. organizatorzy
Już w dzisiejszą niedzielę (18 lipca) na mieszkańców Świebodzic czeka wiele atrakcji.

W godzinach porannych (około 9:30) do Rynku przyjadą piękne stylizowane powozy konne. Jest to próba terenowa wykonywana w ramach odbywających się w Stadzie Ogierów Zamku Książ VII Międzynarodowych Zawodów Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. W ramach zadania wykonany zostanie manewr cofania. Przed publicznością zaprezentują się staromodnie przystrojone zaprzęgi jedno, dwu i kilkukonne.

Od 15:00 na fantastyczne popołudnie rodzinno-sportowe zapraszają OSiR Świebodzice, Miejski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bona Fide i Klub sportowy Ameoli.

Uwaga! Zmiana lokalizacji ze względu na niekorzystne prognozy pogody:

Wydarzenia odbędą się w Hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6.

W ramach pikniku sportowo – rodzinnego młodsi i starsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli zmierzyć się w ciekawych konkurencjach, zatańczyć zumbę, powyciskać ciężary lub po prostu odpocząć racząc się przekąskami. Wszystko to w szczytnym celu, aby pomóc młodemu wojownikowi w najważniejszej walce w życiu. Adrian to 7-letni świebodziczanin, który ma za sobą długie zmagania z podstępną chorobą białaczką limfoblastyczną. Niestety po dwóch wygranych rundach, niewidzialny przeciwnik zaatakował ponownie. Szansą na uratowanie życia chłopca jest leczenie ostatniej szansy – Terapia CAR-T. Dlatego wszystkie środki zebrane podczas imprezy zostaną w całości przekazane na konto Adriana.

Czytaj również

Zgłoszeń od liku

Pieniądze na meliorację

Spis jest obowiązkowy

Imprezę zakończyli w celi

Zapachowe uciążliwości

Bezpieczniej na przejściach

Konsultacje ruszają

Sikorskiego do przebudowy

Wakacyjna oferta

Fotopułapki was zaskoczą

Nowy szyld

Stawiają na ekologię