Czytających: 1765

Puchar Polski: Awans Polonii, Karolina postarszyła faworyta

Środa, 12 października 2011, 18:15
Aktualizacja: 21:01
Polonia Świdnica pokonała na wyjeździe 3:1 Karolinę Jaworzyna Śląska w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Dla biało–zielonych dwie bramki zdobył Morawski, jedno trafienie z karnego zaliczył Borowy, dla rywali jedenastkę na gola zamienił Ptak. W dzisiejszej potyczce biało–zielonych z ławki prowadził w zastępstwie Jarosław Lato.

Początek spotkania należał do Polonistów, którzy już w 15. minucie wyszli na prowadzenie. W polu karnym przez defensorów Karoliny powalony na murawę był Hajłasz, sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Borowy. Goście próbowali pójść za ciosem i zdobyć kolejne bramki, dobre okazje mieli Hajłasz i Szuba, ale na ich drodze stawał stojący między słupkami Karoliny Burdzy. Biało-zieloni dopięli swego w 38. minucie, sam na sam z golkiperem gospodarzy wyszedł Borowy, dostrzegł jeszcze wbiegającego Morawskiego, dograł do niego, a ten umieścił futbolówkę w pustej siatce. Dwie minuty później w kolejnej znakomitej sytuacji znalazł się Hajłasz który przegrał pojedynek z Burdzym. Pierwsza część gry skończyła się zwycięstwem przyjezdnych w wymiarze 2:0.

Po zmianie stron coraz śmielej zaczęli atakować jaworzynianie, w 50. minucie groźnie uderzał Karpacz jednak piłka poszybowała ponad bramką. W odpowiedzi bardzo groźnie zaatakowali prowadzeni przez Jarosława Lato biało-zieloni, po rzucie wolnym i niepewnym piąstkowaniu Burdzego, piłka znalazła się pod nogami Salamona, jednak obrońca przyjezdnych uderzył tylko w słupek. W 55. minucie miejscowi złapali kontakt. W polu karnym Karpacza faulował Luber, sędzia wskazał na wapno, a gola dla Karoliny zdobył Ptak. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę i zaczęli bardzo groźnie atakować. W 60. minucie groźnie przedzierał się Ignatowicz, jego rajd został jednak w porę zatrzymany przez świdnickich defensorów. W tym fragmencie gry swoje do powiedzenia mieli też Poloniści, dwie doskonałe sytuacje miał Morawski, jednak nie był w stanie trafić w światło bramki. Na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry fantastyczną interwencją popisał się Stitou broniąc strzał rywali z rzutu wolnego. Co nie udało się Morawskiemu chwilę wcześniej, wyszło w 77. minucie. Świdnicki napastnik otrzymał podanie od Hajłasza i w sytuacji sam na sam z Burdzym zdecydował się lobować bramkarza pewnie umieszczając piłkę w siatce. Polonia Świdnica pokonała ostatecznie Karolinę Jaworzyna Śląska 3:1, gospodarze stawili dziś jednak biało-zielonym twardy opór.

Karolina: Burdzy, Czykieta, Borys, Bal (44' R. Charytanowicz), M. Krawczyk, Myśliński (44' Skupniewicz), Ptak, Ignatowicz (71' Jarzembowski ), T. Krawczyk, Ratajczyk (60' Zdanowicz), Karpacz

Polonia: Stitou, Chmiel, Luber, Smoczyk, M. Salamon, Starczukowski (82’ Wirchniański), Szuba, Borowy, Morawski, Krzykalski (75’ Czoch), Hajłasz