WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świdnica: Będą nowe mieszkania

Piątek, 12 listopada 2021, 7:53
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kończy budowę kilkudziesięciu mieszkań przy ul. Mieczysława Kozara–Słobódzkiego 19, na Osiedlu Młodych. Lokatorzy wprowadzą się do nich w drugim kwartale przyszłego roku. Na parterze zlokalizowana zostanie także filia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz klub seniora.

Budynek będzie posiadał 45 mieszkań - 1, 2 lub 3 pokojowych z balkonami o powierzchni od 45 do 62 m2. Dodatkowo w podziemiu powstanie 65 miejsc postojowych. Wartość zadania to kwota prawie 17 milionów złotych. Z Banku Gospodarstwa Krajowego miasto pozyskało dofinansowanie bezzwrotne na inwestycję w wysokości ponad 4 milionów 500 tysięcy złotych.

Kolejny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Księcia Bolka II Świdnickiego. Planowana jest budowa 46 mieszkań - 1, 2 lub 3 pokojowych, częściowo z balkonami. Ich powierzchnia wynosić będzie od 37 do 70 m2. Powstanie także 58 garaży i dodatkowo na terenie posesji 11 miejsc parkingowych - w sumie 69 miejsc postojowych.

Szacowana wartość zadania to prawie 19 milionów złotych. Z Banku Gospodarstwa Krajowego pozyskano dofinansowanie bezzwrotne w wysokości 1 537 400 zł. Termin zakończenia inwestycji to przełom 2023 i 2024 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Witamy Nowy Rok

Po Jarmarku w Marcinowicach

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Podsumowanie roku

Żarowska kranówka

Dziś Sylwester

Alkohol i bezdomność

Droga po remoncie

Trwa rekrutacja

Konkurs przedłużony

CPK i linia kolejowa

Odnawiają liceum