Czytających: 1736

I-liga szczypiornistów: Bez szans w konfrontacji z Nielbą

Niedziela, 11 listopada 2012, 10:56
Aktualizacja: 10:57
Wysoką porażką ŚKPR–u Świdnica zakończył się wyjazdowy mecz ze spadkowiczem z PGNiG Superligi – Nielbą Wągrowiec. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Mistaka przegrała w 8. kolejce I–ligi szczypiornistów 26:41.

Wynik spotkania ustaliły już pierwsze minuty spotkania. Rywale zaczęli od prowadzenia 8:0, a następnie stopniowo powiększali dystans. Po 30 minutach na tablicy wyników było 20:8 dla gospodarzy i ciężko było już myśleć o korzystnym rezultacie. W drugiej połówce gospodarze zwolnili już tempo jednak pilnowali cały czas swojej wysokiej przewagi. Ostatecznie Nielba wygrała różnicą 15 bramek – 41:26.

Warto nadmienić, że świdniczanie zagrali bez rozgrywającego Piotra Kijka, który przed tygodniem nabawił się kontuzji w sparingowym meczu z TJ Nachod. Natomiast debiut w I lidze zaliczył doświadczony golkiper oldbojów Dariusz Bajkiewicz.

Gdy otworzyli sobie mecz zeszło z nich powietrze i spokojnie kontrolowali grę. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była żenująca. Straciliśmy czternaście bramek z kontry i popełniliśmy czternaście błędów technicznych. Tyle błędów można popełnić w całym meczu, ale nie w jednej połowie – powiedział na oficjalnej stronie klubu (www.skprswidnica.pl) trener Krzysztof Mistak.

Nielba Wągrowiec – ŚKPR Świdnica 41:26 (20:8)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz, Madaliński – Żubrowski (6), Rogaczewski (6) Piędziak (5), Gałach (2), Szuszkiewicz (2), Rutkowski (2), Olejniczak (2), Mrugas (1), Kaczmarczyk, Marciniak, Orzłowski

Przebieg meczu: 5’ 4:0, 10’ 8:0, 15’ 12:2, 20’ 14:5, 25’ 15:7, 30’ 20:8, 35’ 23:10, 40’ 28:13, 45’ 32:17, 50’ 35:18, 55’ 37:24, 60’ 41:26

Kary: Nielba 8 minut, ŚKPR 14 minut

Karne: Nielba 6/4, ŚKPR 1/0