WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Strzegom: Biegowe święto

Środa, 13 października 2021, 8:52
Autor: red
Fot. UM Strzegom
Za nami 4. ARYZTA Półmaraton Strzegom, który odbył się w sobotę 9 października w „Granitowym Sercu Polski”. Pogoda w tym dniu dopisała, organizatorzy nie zawiedli, więc wydarzenie można śmiało udać za bardzo udane!

Trasa biegu głównego (dystans 21,0975 km) wiodła przez gminy Strzegom i Dobromierz (Strzegom – Żółkiewka – Żelazów – Godzieszówek – Roztoka - Jugowa – Tomkowice – Strzegom). Wśród mężczyzn wygrał Błażej Brzeziński z Bydgoszczy, zaś wśród kobiet Ukrainka Olesia Didowodiuk. Rozstrzygnięcia zapadły w wielu kategoriach wiekowych.

W półmaratonie i Biegu Piekarza (dystans 11,5 km) sklasyfikowano łącznie ok. 260 biegaczy. W „Biegu Ciasteczkowym” wzięło udział ok. 100 dzieci i młodzieży z naszej gminy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem oraz uzyskanym czasem.

Warto wspomnieć, że w specjalnie utworzonym miasteczku na Strzegomskich Plantach czekały posiłki regeneracyjne dla zawodników. O najmłodszych z kolei zadbała Fundacja Ronalda McDonalda, która przeprowadziła szereg zabaw i animacji dla dzieci.

Organizatorami półmaratonu i biegów dodatkowych byli: gmina Strzegom, gmina Dobromierz, ARYZTA POLSKA Sp. z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu, Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu i Społeczność Biegowa Strzegomska Dwunastka.

- Serdecznie dziękuję wszystkim instytucjom i osobom odpowiedzialnym za sprawne przeprowadzenie imprezy. Bez wielkiego wsparcia sponsorów i partnerów nie udałoby się zorganizować tak dużego przedsięwzięcia. Do zobaczenia już za rok! – podkreśla burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Czytaj również

Dawid w formie

Rywalizacja łuczników

Wyczyszczone rowy

Place ukończone

Medalista z Mrowin

Brąz za wyciskanie

Przybędzie Mikołaj

Strażacy wybierali

Złoto dla Julii

Liga judo

Walczyli w Czarnogórze

Po sesji w Dobromierzu