WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Żarów: Brąz za wyciskanie

Środa, 17 listopada 2021, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
Fot. UM Żarów
Martyna Janaszek brązową medalistką Mistrzostw Świata w wyciskaniu leżąc.

Mieszkanka Żarowa startowała w Litwie jako juniorka do lat 18, w kategorii do 57 kg. Zawodniczka reprezentująca barwy Klubu Sportowego ”Start” Strzegom zakończyła zawody z wynikiem 55 kg. - Bardzo cieszę się z osiągniętego rezultatu, tym bardziej, iż tą konkurencję trenują stosunkowo niedługo. Z powodu kontuzji chwilowo musiałam zrezygnować z mojej ogromnej pasji, którą jest judo – mówi Martyna Janaszek.

Ta utalentowana zawodniczka również we wspomnianym judo może pochwalić się licznymi, znaczącymi osiągnięciami.

Swoją przygodę z wyciskaniem rozpoczęła pod koniec 2019 roku, a jej pierwszymi zawodami były Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc w Warszawie. Impreza rangi mistrzowskiej przyniosła pierwszy sukces w postaci drugiego miejsca. Tak zaczęła się lawina osiągnięć w tej dyscyplinie. - Martyna jest bardzo zaciętą osobą, która stawia sobie za cel najwyższe sukcesy. Jej determinacja i wszechstronność pozwala szybko odnaleźć się w nowej aktywności fizycznej – informuje dumna mama, Marlena Janaszek.

Srebrny medal w Pucharze Polski zagwarantował Martynie powołanie do kadry narodowej. Po kilku turniejach w wyciskaniu postanowiła spróbować swoich sił w trójboju siłowym, startując na Pucharze Polski. W debiucie zdobyła trzecie miejsce zajmując.

Największym sukcesem Janaszek było zdobycie dwóch złotych medali na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc. Klika dni po zawodach, które odbyły się w Kielcach dostała powołanie na Mistrzostwa Europy w wyciskaniu leżąc do Rosji, Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym w Szwecji, Mistrzostwa Świata w wyciskaniu leżąc na Litwie oraz Mistrzostwa Europu w trójboju siłowym w Szwecji.

I to właśnie Litwa, jak do tej pory okazała się najbardziej szczęśliwa dla Martyny Janaszek, gdzie została trzecią juniorką globu w swojej kategorii wagowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

CPK i linia kolejowa

Alkohol i bezdomność

Siostry na podium

Żarowska kranówka

Konkurs przedłużony

Pracowity rok kolarzy

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Medalowy weekend

Mistrz kartingu

Udany sezon