WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Świdnica: Delegacja z wizytą

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 11:10
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Świdnicka delegacja z wizytą w Autonomicznej Republice Adżarii.

Po podpisaniu umowy partnerskiej współpracy z gruzińskim miastem Kobuleti, świdnicka delegacja, w piątek, 27 sierpnia, spotkała się w siedzibie Rady Najwyższej Adżarii z jej przewodniczącym Davitem Gabaidze. W spotkaniu uczestniczył także szef administracji, Zurab Tchurkveidze.

Delegacji towarzyszył Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu, Wojciech Wróbel oraz Karol Przywara, Prezes Fundacji Kaukaskiej.

Przypomnijmy, że w tym roku mija pięć lat współpracy Dolnego Śląska i Autonomicznej Republiki Adżarii. Gospodarka, turystyka, edukacja i ochrona zdrowia – to najważniejsze kierunki partnerstwa obu regionów. Współpraca zainicjowana na szczeblu wojewódzkim z biegiem lat rozszerzyła się na inne samorządy. Nawiązały ją dolnośląskie miasta i gminy – Milicz, Trzebnica i Świdnica. Porozumienia podpisały także stolice partnerskich regionów – miasta Batumi i Wrocław.

- Mam nadzieję, że to partnerstwo pozwoli na głęboką współpracę, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz najlepszych praktyk między innymi z sektora turystycznego. Kobuleti to szybko rozwijające się miasto turystyczne, leżące tuż przy Morzu Czarnym. To również dobry początek, aby zachęcić świdnickich i gruzińskich przedsiębiorców do współpracy – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Czytaj również

Proszą o wsparcie

Szeroka gama filmów

Z wizytą w Mrowinach

Wybudują chodnik

Msza dziękczynna

Promowały szczepienia

Polna Droga w remoncie

Równe prawa

Czas na drogi osiedlowe

Ekologiczna energia

Warsztaty florystyczne

Nagrody dla nauczycieli