Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1510

Strzegom: Dobry start

Sobota, 2 listopada 2019, 9:28
W dniach 19–20 października br. w Jastrzębiu–Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, w których wystartowały trzy zawodniczki AKS–u Strzegom.

W turnieju wzięły udział kluby z całej Polski. Poziom sportowy zawodów wymagał doskonałego kunsztu w tej dyscyplinie sportu. Pod wodzą trenera Józefa Smotera - Nikola Kamińska, Zuzanna Oleksiuk i Martyna Janaszek podjęły boje ze swoimi rywalkami.

W kategorii wagowej +70 kg o tytuł mistrzyni walczyło 11 zawodniczek. Nikola Kamińska po stoczeniu kilku trudnych pojedynków zajęła 7. miejsce. Natomiast w kategorii do 52 kg o tytuł rywalizowało 27 zawodniczek, w tym dwie z AKS-u. Nasze dziewczyny szły jak burza i dotarły do walki o brąz. Bratobójczy pojedynek o trzecie miejsce wygrała Martyna Janaszek, a Zuzanna Oleksiuk zajęła miejsce piąte. Wszystkie miejsca naszych młodziczek były punktowane w ogólnopolskim rankingu młodziczek.

Gratulujemy dziewczynom i trenerowi. Czekamy na kolejne sukcesy naszych judoków.

Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Strzegom.