Czytających: 1482

Strzegom: Druga wygrana siatkarzy AKS–u

Czwartek, 25 października 2018, 14:06
20 października siatkarze AKS–u Strzegom rozgrywali kolejne spotkania ligowe. Kadeci podejmowali u siebie drużynę BTS Gmina Bolesławiec, a seniorzy grali na wyjeździe w Żmigrodzie.

Młodzi siatkarze AKS-u zaliczyli kolejną przegraną i po raz kolejny raz bez zdobycia seta. Kolejnym rywalem strzegomskich kadetów będzie utytułowana Gwardia Wrocław. Podopiecznych trener Aleksandry Doleckiej czeka ciężka przeprawa.

Tego samego dnia drużyna naszych seniorów pojechała do ULKS Ogień Żmigród. Bilans rywalizacji obydwu drużyn z poprzednich sezonów był na remis. I tak było aż do sobotniego meczu, w którym drużyna AKS-u Strzegom szybko i skutecznie „zgasiła” Ogień 3:0. W pierwszej partii gospodarze ugrali jedynie 18 punktów, a w drugiej stać ich było na 22 punkty. W trzecim secie to nasi siatkarze musieli „gonić” wynik, ale w końcówce po raz kolejny pokazali miejscowym, jak się gra w siatkówkę. Set dla strzegomian 27:25. W drużynie AKS-u świetne spotkanie rozegrali środkowy Bartłomiej Michaluk, który zdobył w całym meczu 21 punktów, oraz przyjmujący Karol Barski, skuteczny w obronie, ataku i zagrywce.

Drużyna AKS-u awansowała na 5 miejsce w tabeli III ligi DZPS. - Idziemy za ciosem i liczymy na gorący doping kibiców w hali OSiR w sobotę 27 października o godzinie 16.00 . Zagramy z drużyną ze Środy Śląskiej – informuje trener Robert Kotowicz.