Czytających: 1746

Jaworzyna Śląska: Drużyna Jarka sprawiła kłopoty Wymiataczom

Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 1:16
Aktualizacja: 1:18
Wynikiem 12:13 zakończyła się potyczka Drużyny Jarka z AC Wymiataczami w ramach 6. kolejki Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej. W pozostałych meczach wygrywali faworycie – Glob Max i Fair Play.

W meczu otwierającym 6. kolejkę rozgrywek drużyna Fair Play po skutecznej końcówce pokonała Znajomych Fryzjera 13:10. Do 25. minuty trwała wymiana ciosów, bramka za bramkę (6:6), w tym momencie faworyci odskoczyli na kilka bramek i 4 minuty później prowadzili już 10:6. W 32. minucie znów mieliśmy emocje, bowiem Znajomi Fryzjera złapali kontakt (9:10). Końcówkę lepiej rozegrała ekipa Fair Play wygrywając ostatecznie 13:10.

W drugim meczu Glob Max pokonał XXL Bolesławice 14:7. Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia XXL, po 2 bramkach Koblowskiego XXL prowadził w 7. minucie 3:1. Glob Max szybko wziął się do roboty i na przerwę schodził wygrywając 5:4. Po zmianie stron XXL doprowadził do remisu 5:5, ale to wszystko, na co było stać XXL w tym meczu. Zawodnikom obu drużyn puszczały nerwy, sędziowie musieli pokazać żółte i czerwoną kartkę. W 33. minucie za niesportowe zachowanie boisko opuścił Daniel Głogiewicz, który ujrzał czerwony kartonik. Pomimo gry w osłabieniu Glob Max powiększał bramkową przewagę wygrywając cały mecz 14:7

Nie mniej emocji było w ostatnim meczu, gdzie Drużyna Jarka przegrała nieznacznie z AC Wymiataczami 12:13.Gdy pierwsza połowa kończyła się wysokim prowadzeniem Wymiataczy 6:1, nikt w hali nie spodziewał się, że druga odsłona będzie tak zacięta. Od 30. minuty Drużyna Jarka ruszyła do odrabiania strat (6:11). W ciągu 10 minut zdobyli sześć bramek, przeciwnicy dołożyli do swojego dorobku jednak dwa trafienia i wygrali ostatecznie 13:12.