Czytających: 1265

Strzegom: Dwie wygrane strzegomskich siatkarzy

Środa, 21 listopada 2018, 9:51
Aktualizacja: 9:55
Siatkarskie drużyny AKS–u Strzegom rozegrały kolejne mecze ligowe. Drużyna kadetów podejmowała w hali OSiR w Strzegomiu siatkarzy z Kudowy Zdrój, a po nich drużyna seniorów spotkała się z TS Faurecia Jelcz–Laskowice. Obie drużyny nie sprawiły zawodu strzegomskim kibicom. Dwie wygrane naszych drużyn pięknie dopełniły obchody 60–lecia Amatorskiego Klubu Sportowego w Strzegomiu.

Młodzieżowcy pokonali SKFiS Kudowiankę Kudowa Zdrój 3:0 w setach do 24, 17 i 23. To pierwsze, ale bardzo ważne zwycięstwo podopiecznych trenerki Aleksandry Doleckiej. Liczymy na kolejne równie udane mecze naszych siatkarzy. Przed zawodnikami wyjazd na następny mecz ligi kadetów do Świdnicy.

W drugim spotkaniu siatkarska drużyna seniorów AKS-u Strzegom zmierzyła się z ekipą z Jelcz-Laskowic. Przed meczem obie drużyny dzieliła różnica jednego punktu na korzyść strzegomian. Po godzinie i dwudziestu minutach gry różnica była już czteropunktowa. Nasi siatkarze pokonali gości 3:0 w setach do 18, 21 i 21. Rozgrywki III ligi piłki siatkowej powoli zbliżają się do półmetka. Strzegomska drużyna z dorobkiem 10 punktów zajmuje 5 miejsce. Kolejne spotkanie odbędzie się znów we własnej hali w sobotę 24 listopada o godzinie 16.00.

Przeciwnikiem drużyny AKS-u będzie MKS Pogoń Góra.