WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Strzegom: Emocje gwarantowane

Sobota, 5 października 2019, 11:16
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Fot. UM Strzegom
W sobotę, 12 października br. w Strzegomiu odbędzie się 2. ARYZTA Półmaraton (dystans 21,0975 km) i bieg dodatkowy „Bieg Piekarza” (dystans ok. 11,5 km).

Start biegu nastąpi o godz. 11:00. Atestowana trasa prowadzi po jednej pętli w całości po nawierzchni asfaltowej. Trasa oznakowana będzie co 1 km, zabezpieczona, z ograniczonym ruchem pojazdów. Na trasie będą znajdowały się trzy punkty odświeżania i odżywiania. Start biegu zlokalizowany będzie w Rynku Strzegomia, zaś meta na ul. Krótkiej (Park Strzegomskie Planty). W ramach półmaratonu odbędzie się również „Bieg Ciasteczkowy” dla dzieci i młodzieży.

Organizatorami i współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Strzegomiu, Amatorski Klub Sportowy Strzegom, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o., Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka”, ARYZTA Polska Sp. z o. o. oraz Fundacja Ronalda McDonalda.

Zwycięzcą premierowej edycji strzegomskiego półmaratonu został Ukrainiec Bogdan Semenowycz, który wyprzedził Marokańczyka Abderrahima Elasriego i Polaka Emila Dobrowolskiego.

Trasa półmaratonu: Rynek w Strzegomiu – Żółkiewka Wiatrak – Kostrza – Godzieszówek – Roztoka – Jugowa – Tomkowice – Strzegom (meta w parku miejskim w pobliżu pomnika Księżnej Anny).

Więcej informacji: https://aryzta-polmaraton.strzegom.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Chronią zdrowie psychiczne

Skrajna nieodpowiedzialność

Powołanie do kadry

Pracowity rok kolarzy

Siostry na podium

Udany sezon

Wizyta popularnego pisarza

Wstrzymali prace

Loteria fantowa

Medalowy weekend

Mistrz kartingu