WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Żarów: Fajdek z wizytą

Sobota, 11 września 2021, 10:21
Autor: red
Fot. UM Żarów
Firma Daicel Safety Systems Europe z Żarowskiej Podstrefy WSSE „INVEST–PARK” uhonorowała Naszego Mistrza Olimpijskiego Pawła Fajdka za brązowy medal, który zdobył na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w rzucie młotem.

Podczas wizyty w zakładzie prezes DSSE Atsushi Hatomoto przekazał na ręce sportowca japońską Darumę. To tradycyjna japońska lalka, której wyraz twarzy wyraża determinację i wolę pokonywania trudności, a czerwony kolor symbolizuje odwagę i powodzenie. Uważa się, że pomalowana tym kolorem daruma zapewni swemu posiadaczowi długie życie i przyniesie mu szczęście.

- Nasza firma kibicuje Pawłowi od początku Jego kariery, którą rozpoczynał tutaj w Żarowie. Wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Sport jest ważną częścią naszych działań, dlatego często bierzemy udział w imprezach i zawodach, również sportowych, które realizowane są na terenie gminy Żarów. Spotkanie z Pawłem Fajdkiem było okazją do wspólnych rozmów. Nasi pracownicy mieli mnóstwo pytań. Ale jak nie zapytać Mistrza – Jaki jest przepis na sukces? – mówiła Dominika Ciara z Daicel Safety Systems Europe z Żarowa.

Na wizytę w DSSE Paweł Fajdek zabrał ze sobą swój brązowy medal. Podczas spotkania każdy mógł zobaczyć go z bliska i zadać Naszemu Mistrzowi Olimpijskiemu pytania.

- Tylko Japończycy mogli udźwignąć ciężar organizacji takiego wydarzenia w czasie pandemii. To bardzo zdyscyplinowany naród, reżim sanitarny, przestrzeganie przepisów i zasad były na porządku dziennym. Poza tym to bardzo mili i sympatyczni ludzie i dzięki temu czułem się tam bardzo dobrze” – mówił podczas spotkania w DSSE Paweł Fajdek.

Paweł zasugerował również pracownikom DSSE, aby każdy dzień rozpoczynali od krótkiego treningu sportowego. Gwarantuje to energię w pracy. Jako że DSSE prowadzi program Agent0017 firma poprosiła Olimpijczyka o wyzwanie.

- Wykonujcie 10 przysiadów po przebudzeniu jako rozgrzewka przed pracą – zasugerował Mistrz. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Cała firma DSSE wykonała challenge w postaci przysiadów.

Podczas spotkania prezes DSSE Atsushi Hatomoto wręczył także podziękowania burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, w związku z odznaczeniem Ambasadora Japonii.

Czytaj również

Judoczki zadowolone

Strzegomski półmaraton

Pobiegną na orientację

Biegowe święto

Mistrz z Lutomi

Nagrody dla nauczycieli

Odwiedziny mistrza

Nagrody za kibicowanie

Zakończyli sezon

Dzień Nauczyciela

Szeroka gama filmów

Warsztaty florystyczne