im. Małgorzaty, Piotra

REGION: Fajdek ze złotem

Sobota, 5 października 2019, 11:22
Aktualizacja: 11:22
Po raz czwarty już sięgnął po złoty medal. Paweł Fajdek zdobył złoty medal mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które odbywają się w Katarze.

Został pierwszym Polakiem w historii, który zwyciężył w mistrzostwach cztery razy z rzędu. To jego czwarte złoto wywalczone na mistrzostwach świata, dwudzieste złoto mistrzostw świata dla Polski i 56 medal.

Osiągając rezultat 80,50 m zapewnił sobie pierwsze miejsce na podium. Drugi z Polaków, Wojciech Nowicki uplasował się na 3. miejscu z wynikiem 77,69m.

W pierwszej próbie Paweł Fajdek posłał młot na odległość 79,34m. i objął prowadzenie w zawodach, następnie przebił dwukrotnie ten wynik rzucając młot najpierw na odległość 80,16m. i 80,50m. Pawłowi w Katarze towarzyszy jego trenerka Jolanta Kumor.