WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Świdnica: Festiwal otwarty

Poniedziałek, 4 października 2021, 11:13
Autor: red
Fot. organizatorzy
„Najmro. Kocha, kradnie szanuje” filmem otwarcia 7. Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum.

Filmem otwarcia 7. edycji Spektrum będzie najnowszy przebój polskich kin z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej - „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” (reż. Mateusz Rakowicz). To komedia akcji, która łączy pokolenia, inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Brawurowe wyczyny Najmrodzkiego śledziła w latach 70. i 80. cała Polska, a już 24 października uczestnicy festiwalu zobaczą je na pokazie otwarcia Spektrum w Świdnicy.

Szczegóły sprzedaży biletów i karnetów – ogłoszenie pełnego programu już 11 października!

Spektrum to nie tylko sekcja filmów krótkometrażowych w konkursach Okiem Młodych, ale też dwa konkursy dedykowane pełnym metrażom oraz liczne wydarzenia towarzyszące i pokazy specjalne. W konkursie SPEKTRUM weźmie udział 5 pełnometrażowych filmów z Polski oraz 5 produkcji zagranicznych, m.in. „Moje wspaniałe życie” Marcina Grzegorzka, który otrzymał jedno z najważniejszych wyróżnień podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – nagrodę za najlepszą reżyserię. To historia Joanny (w tej roli fenomenalna Agata Buzek) – troskliwej córki, wyluzowanej matki, lubianej nauczycielki, żony, z którą można konie kraść i w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe".

Pozycje sekcji Bliżej/Closer, to pełnometrażowe narracje o najbliższych relacjach i otoczeniu, zaletach i wadach myślenia w kategoriach lokalności. W zestawie znajdują się zarówno fabuły, jak i dokumenty. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony już 11 października, a sprzedaż karnetów (130 PLN) i biletów na pojedyncze wydarzenia (10 PLN) rozpocznie się odpowiednio 12 i 15 października:

- ogłoszenie programu: 11 października;

- start sprzedaży karnetów – 130 PLN: 12 października;

- start sprzedaży biletów – 10 PLN: 15 października.

Zakup karnetów i biletów na pojedyncze wydarzenia będzie możliwy stacjonarnie w kasach Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz internetowo za pośrednictwem oficjalnej strony Ośrodka: www.sok.com.pl i festiwalu: www.spektrumfestival.pl.

Wszystkie festiwalowe krótkie metraże z tegorocznego programu będą też dostępne na platformie ONLINE. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.

7. edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum odbędzie się w tym roku w dniach 24-30 października, a Świdnica ponownie ugości najciekawsze święto kina artystycznego na Dolnym Śląsku.

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM jest organizowany przez Wrocławską Fundację Filmową oraz Świdnicki Ośrodek Kultury i finansowany ze środków miasta Świdnica.

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów dotyczących festiwalu za pośrednictwem strony oraz oficjalnych mediów społecznościowych: https://spektrumfestival.pl/

Czytaj również

W drodze do Hollywood

Udany powrót hip–hopu

Uroczy koncert

Po sesji w Dobromierzu

Wyjazd na spektakl

Bawił ich Kryszak

Wystawa świebodziczanki

Przybędzie Mikołaj

Kryszak w Żarowie

Spektakl w Dobromierzu

Wyczyszczone rowy

Strażacy wybierali