WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 17 października
im. Małgorzaty, Wiktora

Jaworzyna Śląska: Filmowcy w Jaworzynie

Środa, 15 września 2021, 11:16
Autor: red
Fot. Nico Post
Przez trzy dni mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska mogli z bliska podziwiać prace filmowców i aktorów. Wszystko za sprawą serialu „LEGACY / DZIEDZIC” w reżyserii Diederika von Rooijen.

Zdjęcia do filmu były realizowane na terenie gminy Jaworzyna Śląska w dniach 8-10 września. Ujęcia nagrywano m.in. przy bocznicy kolejowej w kierunku Pastuchowa oraz na terenie Muzeum Kolejnictwa.

„LEGACY” to opowieść o wadze dziedzictwa, o pragnieniu nieśmiertelności, którą mają nam zapewnić potomkowie i o tym, jakim ciężarem potrafią być takie oczekiwania. O spuściźnie uświadomionej i nieuświadomionej, materialnej i emocjonalnej. O osobistym spadku przekazywanym przez rodzica dziecku.

Serial opowiada o despotach i o tych, którzy są ich wyznawcami, sprawcach i ofiarach - w wirze światowej historii, jak i w domu rodzinnym. W pewnym sensie serial przedstawia dwie wojny toczące się równolegle: Drugą Wojnę Światową w Europie, ale także, co ważniejsze, wojnę pomiędzy ojcem a synem. Akcja serialu dzieje się na przestrzeni lat 1917 – 1969 w Łotwie, Holandii, Niemczech i Polsce.

Serial realizowany jest w międzynarodowej obsadzie na terytorium Polski i Holandii. Przewidywany termin realizacji zdjęć w Polsce do 30 października 2021.

foto z planu w muzeum: Niko Post

Czytaj również

Szeroka gama filmów

Nowice z placem zabaw

Ćwiczenia na tamie

Warsztaty florystyczne

Dzień Nauczyciela

Autobusem za darmo

Nagrody dla nauczycieli

Sesja w Żarowie

Bal seniora

Wspólne gotowanie

Będą szczepić

Pełna sala