WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Gmina Świdnica: Gminna Senioriada

Poniedziałek, 4 października 2021, 7:06
Aktualizacja: 10:06
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Występ włoskiego tancerza, aktora i wokalisty Stefano Terrazzino zainaugurował II Gminną Senioriadę pod patronatem wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek.

Dokładnie 1 października w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych władzę w gminie Świdnica przejęli seniorzy, na których czekało wiele atrakcji. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem koncertu. Uroczystego otwarcia senioriady dokonała wójt Teresa Mazurek, wspólnie z organizatorami tego wydarzenia, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorotą Waliszak oraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztofem Jasem.

Podczas stanu epidemii, brakowało nam wszystkim wspólnych spotkań, bezpośrednich rozmów, wymiany doświadczeń. Cieszę się, że dzisiaj możemy się wspólnie spotkać w dobrym zdrowiu. Niech omijają Państwa troski i smutki dnia codziennego, a jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy dotąd niespełnionych - życzyła wszystkim seniorom wójt gminy Świdnica.

W tym roku na obchody II GMINNEJ SENIORIADY przyjechali seniorzy z Barda, wspólnie z burmistrzem gminy Krzysztofem Żegańskim. Wizyta w gminie Świdnica to efekt integracyjnego spotkania członków Klubu ABC Seniora, którzy w czerwcu tego roku odbyli podróż do Barda. Spotkanie zaowocowało obustronną współpracą i wymianą doświadczeń.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występ gwiazdy. Stefano Terrazzino talentem wokalnym i aktorskim zachwycił licznie przybyłą publiczność zgromadzoną w auli I LO w Świdnicy i w szybkim tempie skradł serca publiczności, szczególnie płci pięknej. Podczas występu tancerz chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej zaprosił do udziału publiczność. Na scenie wspólnie z tancerzem wystąpiła Krystyna Slatan, członkini Klubu ABC Seniora z Bystrzycy Dolnej udowadniając tym samym, że wiek to tylko liczba.

Czytaj również

Wyczyszczone rowy

Zbiórka elektrośmieci

Żarów w obiektywie

Po sesji w Świebodzicach

Place ukończone

Cyfrowe Świebodzice

KRUS dla OSP

Po sesji w Dobromierzu

Sesja w Żarowie

Wszystko o Krzyżowej

Obchody w Świebodzicach

Strażacy wybierali