WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świebodzice: Igrzyska Szkolne

Środa, 12 czerwca 2019, 12:55
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
31 maja 2019 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Świebodzicach. W zawodach tradycyjnie uczestniczyli sportowcy ze świebodzickich szkół.

Igrzyska w Świebodzicach mają długoletnią tradycję - w tym roku odbyły się po raz 44. Zmagania sportowe rozpoczęły się uroczystym przemarszem przedstawicieli wszystkich szkół biorących udział w zawodach. Następnie na maszcie umieszczono flagę Szkolnego Związku Sportowego i zapalono olimpijski znicz.

Po raporcie, który przyjął burmistrz miasta rozpoczęły się poszczególne konkurencje. Oprócz kibiców ze świebodzickich szkół, rodziców i opiekunów na trybunach dopingowali sportowców: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec, sekretarz miasta Sabina Cebula, radni Rady Miejskiej, Mariusz Gawlik - prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Zofia Choińska - kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, a także dyrektorzy szkół.

W dniu 3 czerwca 2019 r. odbyły się Małe Igrzyska Sportowe, zorganizowane dla przedszkolaków i uczniów z klasy I-III szkół podstawowych. Przedszkolaki rywalizowały w dwóch konkurencjach: biegu i rzucie woreczkiem na odległość. Z kolei uczniowie rywalizowali w biegu krótkim, biegu długim, skoku w dal z miejsca i rzucie piłeczką palantową. Sportowcom dopingowali kibice z przedszkoli i ze wszystkich szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wstrzymali prace

Loteria fantowa

Powołanie do kadry

Skrajna nieodpowiedzialność

Udany sezon

Medalowy weekend

Chronią zdrowie psychiczne

Pracowity rok kolarzy

Wizyta popularnego pisarza

Mistrz kartingu

Siostry na podium