Czytających: 1510

Strzegom: III liga siatkówki mężczyzn: Jeden set to za mało

Niedziela, 28 października 2018, 14:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2018, 14:59
W sobotę, 27 października br. w hali strzegomskiego OSiR–u odbył się mecz piłki siatkowej o mistrzostwo III ligi pomiędzy AKS–em Strzegom a LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska. To drugi mecz naszych siatkarzy przed własną publicznością.

Pierwszy set spotkania został wygrany w dobrym stylu przez AKS Strzegom do 23. W drugim początkowo wyrównana gra i nic nie zapowiadało załamania formy. Po kolejnym błędzie sędziego w szeregach AKS-u zapanowała nerwowość i zamieszanie. Reakcja strzegomskich zawodników została skarcona czerwoną kartką. Drugi set 25:15 dla gości. W kolejne setach siatkarze AKS-u podjęli walkę, niestety Środa Śląska skutecznie broniła i kontrowała mało efektywne ataki gospodarzy. Set trzeci do 23, a czwarty do 20. Goście ze Środy wywieźli ze Strzegomia zasłużone zwycięstwo.

Młodzi siatkarze AKS-u Strzegom rozgrywali mecz ligi kadetów w Jaworze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Spartakusa. Nasi kadeci pozostają na ostatnim miejscu w swojej grupie. Kolejne wyjazdowe mecze naszych siatkarzy dopiero w listopadzie.