Czytających: 1524

Jaworzyna Śląska: Intensywny rok kolarzy

Wtorek, 12 grudnia 2023, 10:12
Aktualizacja: 10:12
25 zawodników, 45 wyścigów – za kolarzami z sekcji Gminnego Ludowego Klubu Sportowego pracowity rok. Po trzech latach działalności sekcja na stałe wpisała się w bazę treningową gminy, a zawodnicy nie tylko odnoszą sukcesy, ale też z dumą prezentują gminę na szczeblu krajowym.

8 grudnia na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność sekcji. Wzięli w nim udział burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela, radni Katarzyna Chmielowiec i Arkadiusz Stelmach, sponsorzy, zawodnicy i ich rodzice.

W sekcji kolarskiej trenuje obecnie 25 zawodników: 5 dziewcząt i 20 chłopców w wieku od 5 do 10 lat. W procesie szkoleniowym Antoniego Szewczyka wspierała instruktorka Dorota Szczepańska. Kierownictwo sekcji tworzyli: Kamila Smereczniak, Anna Góra, Małgorzata Mitura, Wiktor Tomczak. Zawodnicy uczestniczyli w 45 wyścigach: 4 przełajowych, 26 szosowych, 15 MTB. Odnieśli 51 zwycięstw, a klasy sportowe posiada 10 zawodników. Sekcja kolarska GLKS w Jaworzynie Śląskiej była współorganizatorem XIX Grand Prix MTB Solidarności, w ramachVIII Edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej, w której wystartowało 218 uczestników. W klasyfikacji generalnej po 8 wyścigach 1. miejsce w kategorii młodziczka zajęła Barbara Tomczak, w kategorii młodsza żakini 1. miejsce zdobyła Anna Szczepańska, w kategorii skrzat dziewczęta triumfowała Zola Budny, w kategorii skrzat chłopcy - Krzysztof Leśniewski,w kategorii skrzaciątka - Nadia Budny, w kategorii młodzik 2. miejsce zajął Oliwier Okarmus, 6. miejsce - Adrian Miklaszewski. W kategorii junior młodszy 3. miejsce zdobył Piotr Tomczak, 4. miejsce - Bartosz Kasperek, 10. miejsce - Roch Góra, w kategorii żak 4. miejsce zdobyła Malwina Mitura (dziewczęta) i 5. miejsce - Wojciech Pamuła (chłopcy). W klasyfikacji klubowej GLKS w Jaworzynie Śląskiej zdobyła 2. miejsce spośród sklasyfikowanych 21 drużyn. Trzech zawodników wywalczyło i wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży-Mistrzostwach Polskiw kolarstwie szosowym, w kategorii junior młodszy: Bartosz Kasperek, Piotr Tomczak, Kacper Szczepaniak. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików MTB brązowy medal zdobył Oliwier Okarmus indywidualnie i także brązowy medal w sztafecie mieszanej młodzików z Barbarą Tomczak. W Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego punktowało 10 zawodników. - Gorące podziękowania za wsparcie finansowe, rzeczowe i merytoryczne dla gminy Jaworzyna Śląska oraz wszystkich naszych sponsorów. Podziękowania dla wszystkich zawodników, rodziców zawodników, wolontariuszy, którzy przyczynili się do działalności sekcji kolarskiej. Mamy nadzieję, że kolejny sezon przyniesie jeszcze lepsze wyniki sportowe i organizacyjne – informuje trener sekcji Antoni Szewczyk.