Czytających: 1646

REGION: IV liga piłkarska: Nasi w odwrocie

Poniedziałek, 12 października 2015, 17:34
Aktualizacja: 17:36
Zarówno Zjednoczeni Żarów jak i AKS Strzegom ponieśli porażki w kolejnej serii meczów.

Zjednoczeni mieli bardzo trudne zadanie, bowiem podejmowali na własnym stadionie liderującego Sokoła Wielka Lipa. Sam mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem, a nasza ekipa zawiesiła liderowi bardzo wysoko poprzeczkę. W 26. minucie Sokół mógł wyjść na prowadzenie, jednak jeden z graczy gości spudłował z 5 metrów. Kilka minut później padł jedyny gol. Wtedy Andrusiak po indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie Żarów starał się doprowadzić do wyrównania, ale Sokół na niewiele pozwalał piłkarzom Zjednoczonych, choć w końcówce bliscy szczęścia byli Łagiewka, Bielski, Uszczyk oraz Goździejewski, ale żadnemu z nich nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

Zjednoczeni Żarów – Sokół Wielka Lipa 0-1 (0-1)

ZJEDNOCZENI: Hruszowiec - Drąg, Bielski, Kaczmarczyk, Chłopek, Czoch (73 Kloc) , Kołodziej, S. Dubicki, Łagiewka , Goździejewski , Uszczyk.

Na punkty liczyliśmy ze strony AKS-u Strzegom. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego udali się na mecz do beniaminka z Jeżowa Sudeckiego. Niestety, AKS tego meczu do udanych nie zaliczy. Lotnik zaprezentował się bardzo ambitnie i to w zupełności wystarczyło do osiągnięcia korzystnego rezultatu. Wprawdzie strzegomianie w pierwszych 45 minutach mogli pokusić się o gole, lecz pomylili się Alwin i Stępień. W 25. minucie na prowadzenie wyszli miejscowi po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Zaraz na początku drugiej odsłony Lotnik podwyższył na 2—0. Ten gol sprawił, że z AKS-u uszło powietrze, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i zdobyli dwa kolejne gole. Gości stać było jedynie na zdobycie gola honorowego, a na listę strzelców wpisał się Matuszak po dokładnym podaniu Krzyżanowskiego
- Ekipa z Jeżowa Sudeckiego była zdecydowanie lepsza od nas w tym dniu. Graliśmy bardzo słabo, a rywal bardzo dobrze. Nic nam w ogóle nie wychodziło. Wśród moich podopiecznych była totalna niemoc. Takie mecze się jednak zdarzają – biorę odpowiedzialność za ten wynik – skomentował po zawodach szkoleniowiec AKS-u, Jarosław Krzyżanowski.

Lotnik Jeżów Sudecki – AKS Granit Strzegom S. A. 4:1 (1:0)

AKS: Słowik – Sabat, Bęś, Szymczyk, Gołąbek (Krupnik, D. Krzyżanowski), Stępień (Górowski), Sobczak, Demirow (Durajczyk), Dobrowolski, Wasilewski (Nitarski), Alwin (Matuszak)