Czytających: 2291

Świdnica: IV liga piłkarska: Polonia zestrzeliła Orła

Niedziela, 17 marca 2019, 10:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2019, 10:29
Piłkarze Polonii/Stali Świdnica potwierdzają, że są w wysokiej formie, o czym świadczy wysoka wygrana 4–0 z Orłem Ząbkowice Ślaskie.

Już w 2. minucie spotkania Poloniści wyszli na prowadzenie za sprawą ładnego uderzenia Myrty. Później gra toczyła się głownie w środkowej strefie boiska, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 27. minucie po składnej akcji gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Banasik. Później dobrych okazji nie wykorzystali Sczygieł i Santos.

W drugiej odsłonie gospodarze kontrolowali wydarzenia na murawie, a zespół Orła kompletnie nie miał argumentów, by zagrozić bramce świdniczan. W 61. minucie można powiedzieć, było już po meczu, kiedy dośrodkowanie Kozachenki na bramkę zamienił Łukasz Kot. Wynik spotkania na 4-0 ustalił w 67. minucie celnym strzałem głową Myrta, który wykorzystał dośrodkowanie Szczygła.

Polonia/Stal Świdnica - Orzeł Ząbkowice Ślaskie 4-0 (2-0 )

Polonia/Stal: B. Kot, Florian, Sowa, Salamon (87' Białas), Kozachenko (72' Orzechowski), Gruba Filho, Białasik, Ł. Kot, Szczygieł, Myrta (79' Filipczak), Lima Santos (72' Lee de Carmo) (90' Ciuba).