WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Żarów: Jesienne warsztaty

Piątek, 22 października 2021, 11:28
Autor: red
Fot. UM Żarów
Takie warsztaty na jesienne październikowe wieczory to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.

Po wakacyjnej przerwie wróciły spotkania z cyklu „Żarów na obcasach”, których organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Aromaterapia - olejki do kąpieli" i „Warsztaty mydlarskie – eko mydełka”. Prowadzącymi zajęcia były Elżbieta Kulas wraz z Anną Suchodolską oraz Paulina Denker-Jarosz.

- Wszyscy znają zalety aromaterapii, ale nie każdy wie, jak ją stosować i wykorzystywać. Uczestnicy warsztatów poznali jej tajniki i wykonali własnoręcznie, dopasowane do swoich potrzeb kojące olejki. Rozmaryn, lawenda, mięta czy cytryna.. Jedno jest pewne zapachów tego wieczoru nam nie brakowało. Wspaniały zapach unosił się również na warsztatach mydlarskich, gdzie również nie brakowało chętnych uczestników – mówiła Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Każdy z uczestników warsztatów mógł zrobić oryginalne, ekologiczne i piękne mydełka glicerynowe według własnego projektu i upodobań.

- Bawiliśmy się trochę z kolorami, fakturą czy zapachami, a efekty tych eksperymentów zachwyciły wszystkich. Śmiało można powiedzieć, że tu powstały małe dzieła sztuki. Ze stołu znikała lawenda i róże, ale największym zainteresowaniem cieszył się cynamon, goździki i pomarańcza. Czyżby nasze Panie szykowały się już do świąt? Cieszymy się, że takie spotkania dają Wam tyle radości. Dziękujemy za nowe inspiracje. Wasze pomysły i podpowiedzi z pewnością zaowocują kolejnymi warsztatami – dopowiadała Anna Suchodolska.

Czytaj również

Wolontariusze gotowi

Tajniki segregacji

Promocja w MBP

Sesja w Żarowie

Żarów w liczbach

Sesja w Strzegomiu

Sprawy urzędowe przez internet

Marcinowice z budżetem

Inwestycje z Polskiego Ładu

Chronią zdrowie psychiczne

Powstanie komisariat

Alkohol i bezdomność