Czytających: 2118

Strzegom: Judocy AKS–u znów na podium

Środa, 26 września 2018, 11:49
W miniony weekend (22–23 września br.) w Kątach Wrocławskich odbyły się zawody judo "Turniej Przyszłych Olimpijczyków".

W pierwszym dniu turnieju wystartowały dwie zawodniczki AKS-u: Zuzanna Oleksiuk i Martyna Janaszek. Zuzia po stoczeniu kilku pojedynków zajęła dalszą lokatę, natomiast Martyna Janaszek zajęła 2. miejsce.

W drugim dniu zawodów pn. "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików" do rywalizacji stanął Gracjan Poterała. W walkach o wyjście z grupy Gracjan pokonał swoich rywali przed czasem. W pojedynku finałowym uległ zawodnikowi z Nowej Soli, zajmując 2. miejsce w turnieju. Dzięki temu zdobył kwalifikację do mistrzostw Polski, które odbędą się w Rybniku w dniach 20-21 października br.