im. Franciszka, Rafała

Strzegom: Judocy w Czechach

Czwartek, 7 listopada 2019, 10:18
Aktualizacja: 10:20
W ostatnią sobotę, 2 listopada zawodnicy sekcji judo pojechali do Broumova na turniej judo. W zawodach wzięło udział dwunastu judoków, którzy startowali w grupach dziewcząt i chłopców.

Czeskie tatami okazało się przyjazne, a nasi judocy po stoczeniu wielu walk zdobyli sporo medali. Złote krążki wywalczyli: Amelia Pietkiewicz, Aleksandra Morytko, Urszula Strzelecka i Jakub Zalas. Srebrne medale odebrali: Zuzanna Oleksiuk i Karol Górski. Brąz zawisł na szyi Lepolda Bartosika i Gracjana Maciejewskiego. Czwarte miejsce zajął Maksymilian Gnitecki. Na dalszych miejscach znaleźli się: Julia Jaworska, Wojciech Rasławski i Olivier Kubanek.

W zawodach uczestniczyło ponad 140 zawodników z 20 klubów. Sekcja judo AKS-u Strzegom drużynowo zajęła 4. miejsce.