WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świdnica: Już czuć święta

Piątek, 19 listopada 2021, 9:34
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Świdnica ubiera się na święta.

W mieście rozpoczął się montaż świątecznych dekoracji. Oświetlenie rozbłyśnie w pierwszych dniach grudnia. Zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób.

Wzorem lat ubiegłych umieszczone zostaną one w różnych częściach miasta, m.in. przy ulicach: Bolesława Chrobrego, Henryka Pobożnego, Wałbrzyskiej, 1 Maja, Emilii Plater, Westerplatte czy też na rondzie przy ul. Śląskiej. Bożonarodzeniowe zawieszki pojawią się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej.

Udekorowane zostaną fontanny na skwerze przy ul. Wałowej i na placu św. Małgorzaty. Decyzją konserwatora zabytków, fontanny świetlne w Rynku nie mogą zostać zamontowane, dlatego też pojawią się one w innych lokalizacjach miasta. Rozbłysną w Ogrodzie Różanym, na skwerze Lecha Kaczyńskiego, przy al. Niepodległości oraz na pl. św. Małgorzaty. Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie.

Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowane będą również choinki rosnące na placu Grunwaldzkim oraz przy ul. Jagiellońskiej.

Świąteczne dekoracje pojawiają się już w witrynach sklepowych, a niedługo także na balkonach i przed domami. Przypominamy, że tradycyjnie te najpiękniejsze zostaną nagrodzone w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom oraz balkon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skrajna nieodpowiedzialność

OSiR do remontu

Seniorzy na święta

Młodzieżowa sesja

Bezpieczne przejścia

Wstrzymali prace

Loteria fantowa

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Umowa podpisana

Chronią zdrowie psychiczne

Wizyta popularnego pisarza

Radary na ul. Mieszka