WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 grudnia
im. Marii, Makarego

Świebodzice: Kolarskie ściganie

Wtorek, 10 sierpnia 2021, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zapraszamy mieszkańców Świebodzic oraz okolic do uczestnictwa w wyścigu kolarskim pn. Memoriał Pawła Sosika, który odbędzie się w dniu 15 sierpnia (niedziela). Impreza ta poświęcona jest mieszkańcowi naszego miasta śp. Pawłowi Sosikowi, który 22 lat temu zginął w tragicznym wypadku podczas powrotu ze zgrupowania.

Paweł był bardzo utalentowanym, odnoszącym sukcesy młodym sportowcem, członkiem kadry narodowej, przygotowywanej do startu w igrzyskach olimpijskich, młodzieżowym mistrzem Polski. Dzięki zaangażowaniu LKKS Górnik Wałbrzych, wsparciu Miasta Świebodzice oraz OSiR Świebodzice Spółka z o.o. pamięć o Pawle jest wciąż żywa.

Start i meta podczas imprezy zaplanowane są przy ul. Księcia Bolka na Os. Piastowskim, pierwsza grupa wiekowa wystartuje o godz. 10:00. W wyścigu uczestniczyć będą zawodniczki i zawodnicy w kategorii młodzik (kobiety i mężczyźni), junior młodszy (kobiety i mężczyźni) oraz dzieci w wieku od 6 lat do 10 lat. Zapisy odbędą się w biurze wyścigu, Hala OSiR, od godziny 9:00-9:30, a dla dzieci przewidziane są do godz. 10:15.

Impreza sfinansowana jest z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert.

Czytaj również

Mistrzowie tańca

Zmodernizowany plac

Spotkanie z Hanną Śleszyńską

Młodzi i utalentowani

Taekwon–do ma we krwi

Rozbłysła choinka

Wicemistrzyni z Mrowin

Kolejowy Mikołaj

Krzyż Kawalerski

Złoto dla Julii

Tancerze amatorzy

Rywalizacja łuczników