WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Morawa: Kolejne zawody

Czwartek, 19 sierpnia 2021, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: red
Fot. Mariusz Chmieliński
Jeszcze nie opadły sportowe emocje po rozgrywanych niedawno Mistrzostwach Europy Kuców, a w Morawie już szykuje się kolejny międzynarodowy turniej jeździecki. W piątek (20.08) startują zawody Strzegom Summer Tour – sztandarowa impreza w wakacyjnym kalendarzu Ośrodka Jeździeckiego Stragona.

Na strzegomskich arenach zobaczymy jeźdźców z 15 krajów na ponad 250 koniach. Rozegrane zostaną cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz pięć konkursów krajowych, w tym Mistrzostwa Dolnego Śląska w WKKW.

W rywalizacji wezmą udział m.in. Japończyk Yoshiaki Oiwa, podwójny złoty medalista Igrzysk Azjatyckich, Holenderka Merel Blom, drużynowa brązowa medalistka Światowych Igrzysk Jeździeckich oraz Niemiec Andreas Dibowski, złoty medalista olimpijski w klasyfikacji drużynowej.

Zawody ruszają w piątek. Pierwszego dnia rozegrane zostaną próby ujeżdżenia. Cross i skoki przez przeszkody zaplanowane są na sobotę i niedzielę. Relacje LIVE będą transmitowane na stronie internetowej zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl, na Clipmyhorse.tv oraz na Facebooku. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Czytaj również

Brąz za wyciskanie

Sukces goni sukces

Złoto dla Julii

Tenisowi mistrzowie

Tancerze amatorzy

Mistrzowie tańca

Startowali w półmaratonie

Po sesji w Dobromierzu

Zbiórka elektrośmieci

Strażacy wybierali

Wyczyszczone rowy

Tanecznym krokiem