WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 grudnia
im. Marii, Makarego

Żarów: Kolejowe konsultacje

Czwartek, 7 października 2021, 11:16
Autor: red
Fot. UM Żarów
W Żarowie odbyły się pierwsze konsultacje społeczne w sprawie prac nad Studium Techniczno–Ekonomiczno–Środowiskowym dla projektu budowy linii kolejowej Żarów–Wałbrzych–Świdnica–granica państwa.

Przedstawiciele firmy BBF Sp. z o.o. wraz z inwestorem – Centralnym Portem Komunikacyjnym Sp. z o.o przedstawili wstępne możliwości przebiegu linii kolejowej w regionie. W ramach projektu przewidziano realizację linii kolejowej z ruchem mieszanym, przewidzianym dla kolei dużych prędkości do 250 km/h, a także dla ruchu regionalnych ekspresów oraz pociągów towarowych mogących rozwijać prędkość do 160 km/h.

Przypomnijmy, że modernizacja istniejących i budowa nowych linii kolejowych dla potrzeb kolei szybkich prędkości związana jest z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wstępne założenia dotyczące przebiegu kolei dużych prędkości na Dolnym Śląsku przewidują, że na odcinku od Wrocławia do Żarowa linia będzie przebiegać w tym samym miejscu co obecnie. Od Żarowa linia miałaby jednak zostać poprowadzona przez Świdnicę, Wałbrzych, a następnie w kierunku Lubawki i granicy państwa, gdzie połączyłaby się z odpowiednikiem szybkich kolei po stronie czeskiej.

Czytaj również

Zmodernizowany plac

Spotkanie z Hanną Śleszyńską

Kolejowy Mikołaj

Świątecznie w Jaworzynie

Finał projektu

Zainstalują oświetlenie

85 wykroczeń

Wyjadą autobusy elektryczne

Świąteczna poczta

Ścieżka w Rogoźnicy

Zagłosuj na Strzegom

Przybędzie Mikołaj