WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świdnica: Kontrole będą kontynuowane

Czwartek, 11 listopada 2021, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na terenie całego powiatu świdnickiego przeprowadzają kolejne działania kontrolne mające na celu uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń.

Obowiązujące przepisy sanitarne obligują osoby podróżujące komunikacją miejską, a także przebywające w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych i tych mniejszych a także innych obiektach użyteczności publicznej do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Z uwagi na pogarszającą się sytuację covidową i duży dobowy wzrost osób zakażonych, a także reagując na sygnały wpływające od współpasażerów i osób robiących zakupy o tym, że nie wszyscy stosują do tego obowiązku, funkcjonariusze podejmują bardziej zdecydowane działania.

Oczywiście patrole policyjne na bieżąco weryfikują również, czy osoby przestrzegają zasad kwarantanny. Zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej aplikacji pn „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest bezpieczna i prosta w obsłudze.

Wczoraj po raz kolejny pod szczególnym nadzorem policjantów świdnickiej komendy znalazły się sklepy wielkopowierzchniowe i te mniejsze również, środki komunikacji publicznej i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Podczas działań policjanci ujawnili 75 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych.

Policjanci kontynuować będą działania poprzez kontrole miejsc i obiektów, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs przedłużony

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Pięknie udekorowane

Marcinowice z budżetem

CPK i linia kolejowa

Plany seniorów

Pracowity przełom roku

Żarowska kranówka

Mogą oddać opony

Alkohol i bezdomność

Nowa dyrektor biblioteki

Sesja w Jaworzynie