WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Jaroszów: Marszobieg przełajowy

Czwartek, 10 października 2019, 9:21
Autor: red
Fot. UM Strzegom
W sobotę – 5 października 2019 r. – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, AKS Strzegom, OSiR Strzegom oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka” kolejny już raz przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Pomimo deszczowej pogody i wielu zapytań czy Marszobieg nie zostanie odwołany – Organizatorzy podjęli wyzwanie, dostosowali się logistycznie oraz organizacyjnie do warunków atmosferycznych i sprawnie przeprowadzili wszystkie zaplanowane biegi. Uczestnicy również nie zawiedli, przybywając licznie do Jaroszowa. Wprawdzie rekord frekwencji nie został poprawiony, ale 190 uczestników (88 dzieci i 102 dorosłych) wraz z Organizatorami stworzyli widowisko sportowe na bardzo wysokim poziomie, a wszystkim towarzyszyły dobre humory.

Otwarcia Marszobiegu dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz. Następnie przeprowadzono muzyczną rozgrzewkę dla uczestników, którą wraz z uczennicami poprowadziła nauczycielka Monika Bytnar – Gołembiowska.

Rywalizacja na trasach biegowych i marszowych przebiegała w duchu fair play, ciężkie warunki i błoto na trasach nie przeszkadzały nikomu, a wręcz były powodem wielu zabawnych sytuacji i komentarzy.

Po ukończonych biegach na uczestników czekał posiłek – kiełbaska z grilla, którą serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice ze szkolnej Rady Rodziców, a przez cały czas można było częstować się gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi przekąskami.

Punktualnie o godz. 13:00 rozpoczęła się ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie Marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali – losowanie nagród. Uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi w biegu głównym i marszu Nordic Walking granitowe trofea. Trzeba przyznać, że nagrody były atrakcyjne i było ich bardzo dużo – główną nagrodą był rower MTB – a samo losowanie było niezwykle emocjonujące, a uczestnicy reagowali bardzo żywiołowo. Nagroda główna „pojechała” tym razem do biegacza z Wałbrzycha, gdyż do Jaroszowa przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy gminy, powiatu czy Dolnego Śląska, ale również ościennych województw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Loteria fantowa

Skrajna nieodpowiedzialność

Wstrzymali prace

Powołanie do kadry

Siostry na podium

Chronią zdrowie psychiczne

Mistrz kartingu

Udany sezon

Medalowy weekend

Pracowity rok kolarzy

Wizyta popularnego pisarza