WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Grodziszcze: Mega misja

Piątek, 15 października 2021, 11:07
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Z nowym rokiem szkolnym 2021/2022 aż 140 szkół w całej Polsce wyruszyło w "Mega Misję", wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Od września placówka realizuje też projekt #SuperKoderzy.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Może być realizowany w ramach zajęć lub na świetlicy szkolnej. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Jakie będą efekty realizacji programu?

Każda szkoła otrzyma grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Dodatkowo Fundacja Orange zapewnia nauczycielom z każdej szkoły profesjonalne szkolenie, które przygotuje ich do przeprowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów przez cały czas trwania projektu.

KOSMICZNA 13 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, była niezwykle zaskoczona i szczęśliwa z powodu nagrody, która w trakcie zajęć dotarła do szkoły.

Czytaj również

Po sesji w Dobromierzu

Śladami państwa podziemnego

Żłobek od 1 grudnia

Wielkie serca

Place ukończone

Wzmacniają otoczenie

Żłobek w Pszennie

Przybędzie Mikołaj

Wyczyszczone rowy

Piosenka poetycka

Przedszkolaki dla Niepodległej

Strażacy wybierali