WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Świdnica: Miejsce na podium

Czwartek, 14 października 2021, 13:06
Autor: red
Fot. UM Świdnica
Prezydent Świdnicy na podium w rankingu najlepszych włodarzy miast.

Podczas uroczystej gali Europejskiego Kongresu Samorządowego Local Trends w Poznaniu po raz dwunasty nagrodzono najlepszych włodarzy miast. W rankingu „N 15” Beata Moskal – Słaniewska zajęła 3 miejsce. Ranking ten realizowany jest przez redakcję tygodnika „Newsweek” - to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. W poprzednim rankingu, który odbył się w 2019 roku prezydent Świdnicy zajęła 8 miejsce.

Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. Osób piastujących tę funkcję jest w Polsce 107 – to głównie włodarze miast, które mają powyżej 50 tys. mieszkańców. W tej liczbie znajdują się również włodarze około 20 miast mniejszych, którzy historycznie nazywali się prezydentami i taki tytuł zachowali. Swoje punkty dodała też kapituła, w skład której weszli: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, oraz Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.

- Ta nagroda to ogromna satysfakcja, ponieważ oceniają nas nasze koleżanki i koledzy pełniący funkcje prezydenta. To najbardziej obiektywna, ale zarazem wymagająca kapituła. Satysfakcja moja jest tym większa, że otrzymuje tą nagrodę w tak trudnych dla samorządu czasach. Deklaruję także, że nadal pracować będę z zaangażowaniem na rzecz naszej lokalnej wspólnoty i bronić będę idei samorządności na forum ogólnopolskim – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Ranking najlepszych prezydentów 2021:

Jacek Sutryk, Wrocław
Ryszard Brejza, Inowrocław
Beata Moskal-Słaniewska, Świdnica
Roman Szełemej, Wałbrzych
Janusz Żmurkiewicz, Świnoujście
Anna Mieczkowska, Kołobrzeg
Aleksandra Dulkiewicz, Gdańsk
Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Słupsk
Marek Materek, Starachowice
Tadeusz Truskolaski, Białystok
Jerzy Łużniak, Jelenia Góra
Piotr Przytocki, Krosno
Beata Klimek, Ostrów Wielkopolski
Andrzej Dziuba, Tychy
Tomasz Andrukiewicz, Ełk

Czytaj również

Już czuć święta

Warsztaty kulinarne

Place ukończone

Bal Seniora w Stanowicach

Zbiórka elektrośmieci

Zapomniana po remoncie

Jubileusze małżeńskie

Byliny dla każdego

Po sesji w Dobromierzu

Seniorzy pokoleniom

Wyczyszczone rowy

Cyfrowe Świebodzice