WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 grudnia
im. Marii, Makarego

Gmina Świdnica: Mobilne planetarium

Środa, 13 października 2021, 15:52
Autor: red
Fot. Gmina Świdnica
Niezwykłe miejsce prowadzone przez astronoma, umożliwiające przekazywanie wiedzy astronomicznej w atrakcyjnej dla ucznia formie żywego, animowanego pokazu wewnątrz nadmuchiwanej kopuły w sposób niedostępny dla tradycyjnych form edukacji.

Planetarium Bajkonur zawitało do wszystkich gminnych placówek oświatowych, wywołując ogromne zainteresowanie. Łącznie w 21 seansach uczestniczyło ponad 400 uczniów. Była to znakomita zachęta do zainteresowania dzieci i młodzieży astronomią, a wraz z nią innymi naukami przyrodniczymi.

Zajęcia w mobilnym planetarium odbywały się w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica” Wewnątrz dmuchanej kopuły wyświetlane były pokazy astronomiczne. W czasie spotkania uczniowie obserwowali drogę planet Układu Słonecznego, układ gwiazd widoczny w różnych porach roku.
- Uzyskaliśmy podstawowe informacje na temat ruchów Ziemi, których konsekwencją jest zjawisko dnia i nocy. Mogliśmy podziwiać z bliska wszystkie planety i poznaliśmy ich cechy. Obserwowaliśmy także nocne niebo nad nasza miejscowością i dowiedzieliśmy się dlaczego w zależności od pory roku się zmienia. Wszystkim bardzo się podobało, a ciekawe pokazy zachęciły uczniów do poszerzenia swojej wiedzy z astronomii – podkreślali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Czytaj również

Funkcjonariusze w szkole

Kolejowy Mikołaj

Na pomoc jeżom

Uczniowie na lotnisku

Zwiedzali Warszawę

O AIDS w ZS

Rozbłysła choinka

Przedszkolaki i górnicy

Zmodernizowany plac

Uczniowie na wycieczkach

Świąteczna poczta

Spotkanie z Hanną Śleszyńską