WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Świdnica: Mocna obsada

Czwartek, 17 września 2020, 19:42
Aktualizacja: Piątek, 18 września 2020, 9:44
Autor: red
Fot. Polonia/Stal Świdnica
Za nami pierwszy w tym sezonie prestiżowy i mocno obsadzony turniej API Cup w Zakopanem z udziałem młodych piłkarzy Polonii–Stali Świdnica. Na początek rywalizowali piłkarze z rocznika 2009, którzy wystąpili pod dowództwem trenerów Jakuba Rosiaka i Ryszarda Tyndla.

- Wzięliśmy udział w bardzo ciekawym turnieju z mocną obsadą. Czekało nas dużo grania. To był dla nas ogólnie dobry turniej, graliśmy piłką, stwarzaliśmy sporo sytuacji pod bramką przeciwnika, ale brakowało nam jednak wykończenia. Jak to chłopcy stwierdzili - za ładną grę, nikt punktów nie daje. Musimy wyciągnąć wnioski z błędów, jakie popełniliśmy i będzie dużo lepiej. Słowa uznania dla zawodników - grali 3 dni w ciężkich warunkach i w każdym meczu z pełnym zaangażowaniem. Na szczególne wyróżnienie zasługują Michał Hajduga i Natan Dudek, którzy zagrali praktycznie pełne 280 minut - ocenia trener Jakub Rosiak.

Ogólnie najlepsza w całym turnieju okazała się Sandecja Nowy Sącz, wyprzedzając Arkonię Szczecin i ekipę DAP Dębica. Biało-zieloni finiszowali ostatecznie na siódmej pozycji, a pierwszej w Lidze Europy!

Liga Mistrzów:

1. Sandecja Nowy Sącz

2. Arkonia Szczecin

3. DAP Dębica

4. MKS Błękitni Gąbin

5. Skra Częstochowa

6. AP 21 Kraków

Liga Europy:

1. Polonia-Stal Świdnica

2. Orły Płock

3. Lech Poznań FA Tarnobrzeg

4. Glinik Gorlice

5. AP Goal

6. Lech Poznań Nowa Dęba

Skład naszej drużyny: Sikora, Hajduga, Jeziorny, Zienkiewicz, Szukalski, Monica, Duda, Dudek, Kołakowski, Ślipek, Krystyniak, Piechurski, Mrzygłód, Studnicki.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica

Czytaj również

Przybędzie Mikołaj

Strażacy wybierali

Po sesji w Dobromierzu

Place ukończone

Zaczęli sezon

Mikołajkowy turniej

Wygrali finał

Emocje gwarantowane

Wyczyszczone rowy