Poniedziałek, 29 kwietnia
Imieniny: Bogusława, Hugona
Czytających: 1599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: MOPS i PCPR bardziej dostępne

Czwartek, 21 stycznia 2010, 19:36
Aktualizacja: 19:38
Autor: SP. opr. MaS
Świdnica: MOPS i PCPR bardziej dostępne
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W tym roku rozwiązany zostanie problem braku miejsc parkingowych i windy dla niepełnosprawnych przy ul. Wałbrzyskiej 15. Mieści się tam nowa siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, które rozpoczęły działalność w tym budynku po jego gruntownym remoncie i przebudowie w 2008 r.

Nieruchomość od początku była bardzo trudna do zagospodarowania ze względu na niewielką powierzchnię wokół budynku. Aby w pełni ją wykorzystać, trzeba było przekształcić teren i, rzecz jasna, uzyskać wiele uzgodnień. Chodziło między innymi o pozwolenie na wyburzenie jednego ze zbędnych budynków, które sąsiadują z siedzibą PCPR i MOPS czy likwidację niepotrzebnej już trafostacji, z której wcześniej korzystał świdnicki SANEPID.

- Zagospodarowanie terenu wokół budynku przy ul. Wałbrzyskiej 15 rozpoczęliśmy od ustalenia, które ze znajdujących się tam obiektów można wyburzyć. Chcieliśmy uzyskać jak najwięcej miejsca pod budowę parkingu. W planach mamy wyburzenie jednego ze zbędnych budynków, który znajduje się po lewej stronie, zaraz przy wjeździe do siedziby PCPR i MOPS oraz likwidację lub przesunięcie trafostacji, która bardzo przeszkadza w rozbudowie parkingu. – wyjaśnia Roman Etel z Zarządu Powiatu w Świdnicy.

Dodatkowo w budynku głównym dobudowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych, która usytuowana zostanie w jego zewnętrznej części. Rozbudowana także zostanie toaleta dla niepełnosprawnych, aby w jeszcze lepszy sposób dostosować ją do nowych standardów użytkowania.

W tym momencie powiat posiada już projekt zagospodarowania terenu przy ul. Wałbrzyskiej 15. Zlecono także przygotowanie dokumentacji technicznej, włącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę windy i parkingu. - Czekamy jedynie na uchwalenie przez radę miasta miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, gdyż dopiero ten dokument pozwoli na zakończenie etapu kompletowania dokumentacji technicznej. – mówi Roman Etel.

Zaraz po uzyskaniu pozwolenia na budowę ogłoszony zostanie przetarg na wykonawstwo, a po jego rozstrzygnięciu poznamy koszty inwestycji. Już dzisiaj wiadomo jednak, że w budżecie powiatu na rok bieżący na dokończenie inwestycji zabezpieczona została kwota w wysokości 250 tys. zł. Koszt inwestycji podzielony będzie po równo pomiędzy powiat i miasto, gdyż inwestycja realizowana będzie wspólnie.

Oprócz tego trwają rozmowy z PKP na temat przejęcia dodatkowych terenów pod budowę kolejnej części parkingu dla osób korzystających z pomocy PCPR i MOPS, z wjazdem od ul. Kościuszki. Ten teren znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obu jednostek i pozwoli na dalsze rozszerzenie możliwości parkingowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group