WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świdnica: Narkotyki przechwycone

Poniedziałek, 8 listopada 2021, 7:46
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 45–letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W sprawie zabezpieczono krzewy konopi indyjskich oraz gotową już marihuanę z której można by uzyskać ponad 700 porcji.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 45- latka, który wg ich ustaleń w miał posiadać znaczne ilości narkotyków.

W toku przeszukania mieszkania policjanci ujawnili min. susz roślinny koloru brunatno-zielonego, który znajdował się w szafie ubraniowej w słoikach po przetworach. Susz podano wstępnym badaniom na narkotesterze, przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 700 porcji tego narkotyku.

W trakcie dalszego przeszukania pomieszczeń gospodarczych, w garażu należącym do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskich. Rośliny w końcowej fazie wzrostu znajdowały się specjalnie przygotowanym do hodowli namiocie.

Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

CPK i linia kolejowa

Konkurs przedłużony

Straciły zamiast zarobić

Jechali po alkoholu

Uparty kierowca

Proponował łapówkę

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Z roweru do aresztu

Intensywny weekend

Za szybko i z promilami

Alkohol i bezdomność

Rowerem z narkotykami