WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 grudnia
im. Marii, Makarego

Żarów: Nasi w Jeleniej Górze

Piątek, 8 października 2021, 17:53
Autor: red
Fot. UM Żarów
Stolica Karkonoszy w miniony weekend gościła seniorów z całego kraju. Swój udział w jeleniogórskich senioraliach mieli również członkowie chóru kameralnego Senyor Ryci, działającego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

- Seniorzy zaprezentowali się w ramach Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów. Wydarzenie rozpoczął barwny korowód, w którym obok żarowian ramię w ramię szły zespoły z Międzyzdrojów, Lubina, czy Bogatyni. Atrybutem tegorocznego święta były słoneczniki, a
Senyor Ryci mieli ich najwięcej. W ramach X Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów zaprezentowało się czterdzieści zespołów.
Występ naszego chóru podczas przesłuchań konkursowych, tak się spodobał, że publiczność domagała się bisów. Jednak takiej możliwości w trakcie konkursu niestety nie ma – mówi Ryszard Fidler, kierownik artystyczny chóru kameralnego Senyor Ryci.

Już w najbliższy piątek, 8 października będziemy mieli niebywałą okazję, aby usłyszeć chór Senyor Ryci w programie Seniorzy Seniorom. Zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, ulica Piastowska 10a, wstęp wolny.

Czytaj również

Czesław Mozil w Świdnicy  

Kryszak w Żarowie

Udany powrót hip–hopu

Spotkanie z Hanną Śleszyńską

W drodze do Hollywood

Spektakl w Dobromierzu

Wystawa świebodziczanki

Rozbłysła choinka

Wyjazd na spektakl

Kolejowy Mikołaj

Na budowę pomnika

Bawił ich Kryszak