WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Żarów: Nie ma zgody na przemoc

Środa, 10 listopada 2021, 11:27
Autor: red
Fot. UM Żarów
Uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarowie, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w „Kampanii 19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży”, której inicjatorem była społeczność Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie.

Dziś spotkaliśmy się wszyscy na stadionie sportowym w Żarowie, aby podkreślić, że przemoc wobec dzieci i młodzieży nie jest nam obojętna.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. To znak ostrzegawczy mający zwrócić naszą uwagę na krzywdę drugiego człowieka. W cichym przemarszu wokół płyty boiska zgromadzeni, ubrani w pomarańczowe barwy z transparentami głoszącymi hasła kampanijne, wyrażaliśmy swój sprzeciw wobec przemocy kierowanej do dzieci i młodzieży.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia był wspólny taniec do utworu Jerusalema. Cała akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności. Świadczyła o tym wspaniała atmosfera i licznie przybyli goście.

Organizatorzy akcji Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie składają podziękowania wszystkim za obecność i świetną zabawę, a Ośrodkowi Opieki Społecznej w Żarowie za wsparcie finansowe lokalnej Kampanii.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada na wszystkich kontynentach świata podejmowane są działania przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży. Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet –Women’s World Summit Fundation. W Polsce inicjatorem projektu jest Fundacja po DRUGIE we współpracy z wieloma podmiotami pracującymi z dziećmi, młodzieżą i rodzicami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dentobus przed szkołami

"Nasi" w rankingu Perspektyw

W trosce o ekologię

Nowoczesny sprzęt

Konkurs przedłużony

Alkohol i bezdomność

Dziupla kanarka

Dla najmłodszych mieszkańców

Razem więcej

Nie chcą Lex Czarnek

Uczennice ze stypendiami

Żarowska kranówka