WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Świdnica: Nielegalny hazard

Środa, 28 lipca 2021, 15:50
Aktualizacja: Czwartek, 29 lipca 2021, 9:50
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świdnicy.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu świdnickiego realizowali 27 lipca czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W wyniku czego na terenie Świdnicy zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej 16 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie blisko 3000 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Ogłoszenia

Czytaj również

Brak przyzwolenia

Konsultacje trwają

Polna Droga w remoncie

Zajęcia poligonowe

Spożywają i handlują

Kończą żłobek

Chwałków zadowolony

Na podwójnym gazie

Nie miał prawa jechać

Przeholował w Burkatowie