Czytających: 1417

Jaworzyna Śląska: Niespodzianka w JALPH

Niedziela, 23 stycznia 2011, 21:53
Aktualizacja: 22:00
W 14. kolejce Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej wszystkie oczy zwrócone były na pojedynek lidera rozgrywek Pędzących Osiołków z aktualnym wicemistrzem ligi Ziomalami. W spotkaniu obu drużyn padł remis po 6, sensacją zakończyła się za to konfrontacja trzeciego w tabeli Glob Maxu z przedostatnią ekipą XXL Bolesławice. W wymiarze 8:7 zwyciężyła drużyna z Bolesławic.

Kiedy po trzecim meczu kolejki kibice opuszczali halę, przypuszczając ze ostatnie spotkanie nie dostarczy zbyt wielu emocji byli w wielkim błędzie, gdyż XXL zagrał świetne zawody pokonując faworytów 8:7.Glob Max nie mógł sobie poradzić z bardzo dobrze spisującym się w bramce XXL Michałem Legiejew. Przez cały mecz wynik oscylował w granicy remisu, zwycięską bramkę zdobył ostatecznie w 37min. Jacek Koblowski i sensacja stała się faktem.

Nie mniej ciekawie było w meczu kolejki pomiędzy Pędzącymi Osiołkami, a Ziomalami. W 10 min. wicemistrzowie ligi prowadzili dwoma bramkami ale tradycyjnie szybko roztrwonili przewagę i na przerwę obydwie drużyny schodzą przy remisie 4:4. Po przerwie Ziomale odskoczyły znów na dwie bramki, po trafieniach Kujawy i Prymuli, ale ostatnie słowo należało do Osiołków, a konkretnie do Mateusza Kurzeji który zdobył dwa gole i w 34 min. wyrównał wynik meczu na 6:6.

Grad bramek padł w spotkaniu Docenianych Inaczej z Car Valetem Jaroszów. Doceniani choć grali przez cały mecz w osłabieniu tylko trzema zawodnikami w polu, to potrafili odnieść cenne zwycięstwo 19:15. Już po 8 minutach było 4:0 dla aktualnego wicelidera rozgrywek, a w 34 min. ich przewaga wzrosła do siedmiu bramek – 16:9. Doceniani kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku pewnie dowożąc zwycięstwo do końca starcia.

Czwarte zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum Senior, która ponownie pokonała Uhahanych 10:7. W 33 min. na tablicy widniał wynik 6:6, ale po golach Grzegorzewicza, Zadziorskiego, Borowego i Kruka zwycięzcy odjechali na 10:6 i było już po meczu. Ekipa Uhahanych nadal jest bez zdobyczy punktowej.

Zawodnikiem 14. kolejki został bramkarz XXL Bolesławice Michał Legiejew.