WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 24 stycznia
im. Franciszka, Rafała

Świdnica: Nieudany kamuflaż

Piątek, 22 października 2021, 17:59
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych . Młody mężczyzna wzbudził zainteresowanie mundurowych spacerując o 1:00 w nocy w po jednej z ulic Świdnicy i próbując sztuczek z „czapką niewidką”.

Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta ok 1:00 w nocy zauważyli idącego młodego mężczyznę. Na widok zbliżającego się do niego radiowozu, nocny spacerowicz postanowił stać się niewidocznym i niczym „czapkę niewidkę” zaciągnął kaptur na głowę ile tylko pozwolił materiał bluzy...kiedy to nie pomogło i próbował jeszcze zmienić kierunek spaceru.

Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 35-latku woreczek foliowy, z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Ale jak się okazało po przeszukaniu mieszkania mężczyzny, 35-latek miał jeszcze inne „zapasy”. W mieszkaniu policjanci ujawnili susz koloru zielono-brunatnego. Zabezpieczony susz okazał się marihuana co potwierdziły wstępne badania narkotesterem

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 porcji handlowych tych narkotyków.

Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 35-latek do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał już zarzuty, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, teraz Sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Czytaj również

Tajniki segregacji

Promocja w MBP

Intensywny weekend

Skrajna nieodpowiedzialność

Pijany ojciec

Szalona ucieczka

Inwestycje z Polskiego Ładu

Uparty kierowca

Sesja w Żarowie

Za szybko i z promilami

Z roweru do aresztu

Nielegalny pobór prądu