WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Świdnica: Nieuwaga kosztuje

Czwartek, 21 października 2021, 7:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickiej komendy zgłosiła 21–letnia mieszkanka Świdnicy, która niestety przekonał się jak szybko można stracić spore pieniądze w jednej chwili.

A wszystko zaczęło się tak......21-latka postanowiła pozbyć sie kul ortopedycznych, które "zalegały w szafie", a z których ktoś inny w potrzebie może skorzystać. Wystawiła więc za symboliczna kwotę "kule ortopedyczne" do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym.

Po wystawieniu sprzętu, bardzo szybko na jednym z komunikatorów odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony towar. Osoba sprawiała wrażenie bardzo, bardzo zainteresowanej i dlatego by wszystko trwało jak najszybciej zaproponowała płatność przez stronę internetową, do której obiecała wysłać link. Link do niej przesłała w popularnym komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć.

By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej konta bankowego oraz zgromadzonych tam pieniędzy. Gdy już po całej transakcji 21-latka zalogowała się na swoje konto, okazało się że ktoś dokonał nieautoryzowanej wypłaty z jej konta na kwotę 960 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jechali po alkoholu

Skrajna nieodpowiedzialność

Za szybko i z promilami

Straciły zamiast zarobić

Loteria fantowa

Z roweru do aresztu

Wizyta popularnego pisarza

Rowerem z narkotykami

Chronią zdrowie psychiczne

Nielegalny pobór prądu

Odczuje nowy taryfikator

Intensywny weekend