Czytających: 2356

Świdnica: Niezwykle wyrównana rywalizacja

Niedziela, 24 marca 2019, 10:22
O kolejności trzech pierwszych miejsc zadecydować musiał dopiero trzeci punkt regulaminu. Jak się okazało na koniec Minisiatkówki dziewcząt w dwójkach klas czwartych w ścisłym finale trzy zespoły uzyskały taką samą liczbę punktów, z czego dwie drużyny miały taką samą różnicę setów i o zajęciu pierwszego miejsca rozstrzygnął stosunek małych punktów.

Radość zwycięskiej drużyny, dziewcząt z SP 105, miała więc miejsce w momencie wyczytywania zajętych miejsc przez najlepsze zespoły. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z SP 8 przegrywając złoto tylko jedną dziesiątą w stosunku małych punktów. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja SP 1. Turniej zorganizowany 18 marca w Hali sportowej SP 105 przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgromadził sześć drużyn ze świdnickich podstawówek. Po rozstawieniu drużyny grały najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym, następnie po dwie najlepsze trafiały do grupy finałowej. Wszystkie spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów przy zasadzie grania w pierwszym secie pierwszą dwójką zawodniczek plus rezerwowa oraz w drugim secie drugim składem drużyny. Na zakończenie turnieju organizator przygotował dla zespołów pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały również najlepsze zawodniczki: Aniela Lasocka (SP 1), Kornelia Rostkowska (SP 4), Konstancja Fitrzyk (SP 6), Malwina Wadas (SP 8), Anna Gładysz (SP 105), Aleksandra Denysiewicz (SP 315).