WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 grudnia
im. Franciszka, Ksawerego

Świdnica/REGION: Noga z gazu

Środa, 13 października 2021, 7:45
Aktualizacja: 9:45
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
129 km/h, 118km/h, 113 km/h, 93 km/h, to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h i do 40km/h, poruszało się czterech kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 20, 23, 26 oraz 62 lata, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Mężczyzna 11 października br. na terenie gminy Strzegom , kierując pojazdem marki Audi na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, miał na liczniku 129 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h.

Pozostałych dwóch zwolenników szybkiej jazdy zatrzymanych zostało na terenie Świdnicy a jeden na terenie gminy Żarów.

W Świdnicy11 października zatrzymany został - 26-latek mieszkaniec Wałbrzycha, który kierując pojazdem marki Ford na ograniczeniu do 50 km/h, na liczniku miał 118km/h, czyli przekroczył dopuszczalna prędkość o 68 km/h.

Kolejny kierowca również został zatrzymany na terenie Świdnicy, 20-letni mężczyzna poruszał się pojazdem marki BWM przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h, bo w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h na liczniku miał 113 km.

Ostatni „drogowy as” został zatrzymany na terenie gminy Żarów, kedy przekroczył dozwolona prędkośc o 53 km/h, bo w miejscu ograniczenia prędkośc do 40km/h na liczniku miał 93km/h. 62-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się samochodem marki Mercedes i również on będzie musiał przesiąść się na fotel pasażera na kolejne 3 miesiące.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani grzywną w drodze mandatu a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Czytaj również

Wyczyszczone rowy

Niesforny 42–latek

Skrajna nieodpowiedzialność

Zatrzymane automaty

Zbiórka elektrośmieci

Place ukończone

Narkotyki przechwycone

Odpocznie od kierownicy

Noga z gazu

Z wózkiem, ale bez pieniędzy...

Strażacy wybierali

Wraca za kraty