WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Świdnica/REGION: Noga z gazu

Środa, 24 listopada 2021, 11:40
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
114km/h, 101 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50km/h, poruszało się dwóch kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

22 listopada przed godziną 22.00 na terenie miasta Świdnica policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW. 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 114 km/h, czyli aż o 64 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia- 10 minut później, również na terenie Świdnicy mundurowi z drogówki zatrzymali innego kierowcę, który także w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 20-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził Skodą z prędkością 101 km/h, czyli o 51 km/h przekroczył dozwolony limit.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni „pożegnali się z prawkiem" na najbliższe 3 miesiące. 23-latek na miejscu został ukarany mandatem i punktami karnymi. 20-latek odmówił przyjęcia mandatu, wobec mężczyzny skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odczuje nowy taryfikator

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Za szybko i z promilami

Proponował łapówkę

Z roweru do aresztu

Intensywny weekend

Straciły zamiast zarobić

Uparty kierowca

Rowerem z narkotykami

Konkurs przedłużony

CPK i linia kolejowa

Żarowska kranówka