WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Wierzbna: Nowy asfalt w Wierzbnej

Piątek, 3 grudnia 2021, 17:20
Autor: red
Fot. UM Żarów
Droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej zyskała nową nawierzchnię asfaltową.

Inwestycja finansowana jest z dwóch źródeł: środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę Żarów dofinansowania ze środków ochrony gruntów rolnych budżetu Województwa Dolnośląskiego. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 157.500 złotych.

- To bardzo potrzebna inwestycja. Droga przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu służy naszym mieszkańcom. Przed remontem, każdy większy deszcz powodował, że musieliśmy podsypywać i od nowa wykonywać odcinki drogi tłuczniowej, które ulegały zniszczeniu. To wykonanie w tym miejscu jest więc jak najbardziej uzasadnione. Potrzeb w tym zakresie jest wiele, chociaż przez ostatnie lata, co roku korzystaliśmy z Funduszu Rekultywacji Gruntów Rolnych i kilkadziesiąt dróg zostało wyremontowanych, ale potrzeby rzeczywiście są duże w tym zakresie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycję realizuje firma wyłoniona z przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Całkowity koszt remontu drogi wynosi 568.375,62 złotych. Wyremontowana droga zapewni bezpieczny i wygodny dojazd do pól. Wpłynie także na lepsze warunki komunikacyjne i ułatwią transport rolniczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs przedłużony

Żarowska kranówka

Nowy zastępca burmistrza

Przedświąteczne interwencje

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Strzegom z imprezami

Przystrojone sołectwa

CPK i linia kolejowa

Alkohol i bezdomność

Wyruszy orszak

Monitoring nie wybacza

Prelekcja historyczna