WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Marcinowice: Nowy radiowóz

Sobota, 4 grudnia 2021, 13:23
Aktualizacja: Niedziela, 5 grudnia 2021, 10:23
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy powiększyła się o nowy radiowóz. Trafił on do Posterunku Policji w Marcinowicach.

Za nami uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla Posterunku Policji w Marcinowicach. Oznakowany radiowóz marki Kia Sportage wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 l z napędem 4x4 i mocy 177 KM. Pozwoli on na dotarcie do każdego miejsca na terenie gminy, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Kluczyki do radiowozu wraz z życzeniami bezawaryjnej eksploatacji, uroczyście przekazali funkcjonariuszom Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli także Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Wojciech Miazga, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Piotr Jaros oraz kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach asp. szt. Remigiusz Strzelczyk, a także dzielnicowi posterunku.

Mł. insp. Andrzej Dobies oraz kierownik posterunku asp. szt. Remigiusz Strzelczyk podziękowali władzom Gminy Marcinowice za wsparcie w zakupie radiowozu. Jego codzienne wykorzystanie w służbie patrolowej znacząco przyczyni się do ograniczenia negatywnych zjawisk na terenie gminy. Radiowóz typu SUV będzie mógł dotrzeć min do miejsc nielegalnych wysypisk śmieci w lasach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany po 13 godzinach

Mniej pieniędzy dla ZIT–ów?

Żarowska kranówka

O czystym powietrzu

Charytatywny spektakl

Alkohol i bezdomność

Konkurs przedłużony

Możesz oddać choinkę

Zmarł proboszcz

Nowy zastępca burmistrza

Nie zapominajmy o bezdomnych

Pracowity przełom roku